Jakie wiązania snowboardowe

Twarde ? Miękie ? Z systemem szybkiego zapinania ? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, które wiązania będą dla Ciebie najlepsze. Na wybór wiązań wpływają takie elementy jak Twoje umiejętności, preferowany styl jazdy i oczywiście budżet jaki chcemy przeznaczyć na zakup nowych wiązań. Wybór odpowiednich wiązań nie jest tak trudny jak wybór nowej deski, ale też może przysporzyć wielu dylematów. Poniżej pełny artykuł w którym znajdziecie wskazówki dotyczące wyboru optymalnych wiązań.

Ustawienie wiązań snowboardowych.

Kiedy uda nam się już wybrać i kupić odpowiednie wiązania snowboardowe to przed pierwszą jazdą konieczne będzie ich odpowiednie wyregulowanie i ustawienie.

Aby prawidłowo ustawić wiązania snowboardowe konieczne są w pierwszej kolejności buty, które powinniśmy wsadzić do wiązania i zapiąć. Wtedy zobaczymy czy podstawa wiązania i paski są odpowiednio wyregulowane. Prawidłowo but powinien znajadować się na środku wiązania, tzn tak aby pięta i palce wystawały po równo poza płytę wiązania. Jeśli chodzi o ustawienie pasków to po zapięciu i odpowiednio mocnym dociągnięciu powinny one równo obejmować buta z obu stron. Podstawowa regulacja wiązań sprowadza się do tych dwóch elementów ale można jeszcze zmienić nachylenie łyżki. Nie jest to koniecznością dlatego osoby początkujące powinny pozostawić ustawienie łyżki w pozycji wyjściowej.

Kolejnym etapem ustawienia wiązań jest ich odpowiednie rozmieszczenie i przykręcenie pod odpowiednim kątem. Jeśli chodzi o rozmieszczenie wiązań to najlepiej aby stanąć w luźnym rozkroku na desce i sprawdzić do których insertów przykręcić wiązania. Ważne aby wiązania nie były zbyt blisko, ani zbyt daleko od siebie. Ważne jest również odpowiednie ustawienie wiązań w stosunku do osi symetrii deski tzn. aby były ustawione na środku deski. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest wybór odpowiednich kątów. Możliwości jest wiele i nie ma tu złotej reguły, że dane kąty będą odpowiednie dla każdej osoby. Oczywiście są pewne zasady, których należy się trzymać jednak wybór optymalnych kątów jest czymś co wymaga wielu prób i przychodzi z czasem.
Nasze pozostałe serwisy

deskisnowboardowe.info - wszystko o deskach snowboardowych. Dowiedz się jak wygląda budowa desek, jakie są rodzaje, jak dobieramy deski snowboardowe. Poznaj oferty desek czołowych producentów wraz z opisami stosowanej technologii.

butysnowboardowe.info - praktyczne i przydatne informacje na temat butów snowboardowych. Dowiedz się jakie rozróżniamy typy butów, jak dobieramy buty i na co zwrócić uwagę przy zakupie. W serwisie sprawdzisz również oferty wiazań większości liczacych się producentów.